Tiyatro, Güzel Sanatlar Hazırlık, Fotoğraf Atölyesi, Drama, Sahne
15768
page-template-default,page,page-id-15768,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 

Tiyatro Atölyeleri

TİYATRO

TİYATRO

Ayşegül – Çağdaş TEKİN

ile

Temel Oyunculuk Atölyesi

Toplam 8 hafta sürecek olan “Temel Oyunculuk Atölyesi” katılımcıların oyunculuk konusundaki deneyimlerini geliştirmeye ve temel oyunculuk çalışmalarının her bir katılımcıya gerek sahne üzerinde gerek sosyal hayatta açabileceği yeni kapıların araştırılmasına yöneliktir. Beden ve ses çalışmaları, doğaçlama alıştırmaları, dikkat, enerji ve odaklanma çalışmaları, tirad ve sahne çalışmalarını kapsayacak olan atölyede katılımcıların oyunculuk konusundaki bilgi ve becerilerinin, iletişim yeteneklerinin, beden-enerji-ses kullanımı konusundaki yetkinliklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Ayşegül TEKİN

1987 yılında Giresun’da doğdu. 2010 yılında, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda ve bağımsız tiyatro projelerinde çalıştı, çeşitli kurumlarda drama eğitmenliği yaptı. İTÜ Müzikal Topluluğu‘nda, “Hair” ve “Damdaki Kemancı” müzikallerini yönetti. Tiyatro Hal’de, Oğuz Utku Güneş’in uyarlayıp yönettiği “Örümcek Kadının Öpücüğü” adlı oyunda rol aldı. 2017 yılında, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Taşra Kabare’de, Oğuz Utku Güneş’in uyarlayıp yönettiği, “Alacakaranlık Kuşağı” adlı oyunda, yönetmen yardımcısı ve oyuncu olarak çalıştı.  Şermola Performans’ta, konsept ve yönetmenliğini Mirza Metin’in yaptığı “Panopticon” adlı oyunda oynadı. Şu an, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde “sanatta yeterlik” eğitimini sürdürmekte ve Mamart Tiyatro’da Oğuz Utku Güneş’in yönettiği “Empatopya” isimli oyunda oynamaktadır.

Çağdaş TEKİN

1987 yılında İzmir’de doğdu. 2008 yılında,  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. 2008-2009  ve 2010-2011 sezonlarında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Tiyatro Hal’de Oğuz Utku GÜNEŞ’in yönettiği “Adiller” ve “Örümcek Kadının Öpücüğü” adlı oyunlarda rol aldı. Ardından Nilüfer Belediye Tiyatrosu’nda Engin ALKAN’ın yönettiği “Tersine Dünya” ve “ Şark Dişçisi”; Serdar BİLİŞ’in yönettiği “Romeo ve Juliet” adlı oyunlarda daha sonra da Taşra Kabare’de Oğuz Utku Güneş’in yazıp yönettiği “ Alacakaranlık Kuşağı” adlı oyunda oynadı. TRT 1’ de “Yedi Güzel Adam”, Kanal D’de “Tutsak” adlı dizide rol aldı. Şu an, “Tiyatro Adam” da Oğuz Utku Güneş’in yönettiği “Teftişör” adlı oyunda oynamaktadır.

–>