Hakkımızda

MiM Sanat Merkezi 2002 yılı Kasım ayında kuruldu.

Kuruluş amacı;

sanatın iyileştirici, güzelleştirici yanını yaşamımızın sert, durağan ve acımasız taraflarını onarmakta keyifle kullanabileceğimizi gösterebilmek, yaşama sanatın penceresinden bir kez daha baktırabilmektir. Kişinin kendini keşif yolculuğunu yaşayabileceği en kestirme, en güzel yoldur bizce sanat…

Her biri alanının uzmanı, sanatın tüm dallarından sanatçı ve eğitmenlerin oluşturduğu kadromuz her yaş grubundan katılımcıyla akademik düzeyde çalışmalar yapmaktadır. Her bir etkinliğin sistem içinde birer eğitim programı bulunmakta ve çalışmalar bu programlar takip edilerek düzenlenmektedir.Etkinlikler belirli sürelerde bireysel ya da grupla gerçekleştirilmek üzere planlanmış, süre tamamlandığında katılımcının o etkinlikle ilgili yeterlilik düzeyine ulaşması hedeflenmiştir.Etkinliklerde yaş grupları; 06-10, 11-13, 14-17, 18 ve üzeri grupları olarak sınıflandırılmıştır. Çalışma saatleri katılımcıların yaş dönemleri, dikkat-algı süreleri göz önünde tutularak saptanmıştır.

Kurucumuz : Olga Ünal1971 Samsun doğumlu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. Üniversite yıllarında Çankaya Halkevi ve Sahne Oyuncuları’nda tiyatro eğitimi aldı. Aynı dönemde Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Eğitim Programı’na katıldı. 1995′ te lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’da anaokulu eğitmenliği yaptı. Daha sonra tiyatro çalışmaları ağır bastı. Beko Çocuk Tiyatrosu “Küçük Prens” projesi, Sahne Amirliği ve Yönetmen Asistanlığı görevini üstlendi.1997 yılından itibaren çeşitli anaokulu ve ilköğretim okullarında Yaratıcı Drama ve Tiyatro eğitmenliği yaptı. 1999 yılında Tiyatro Tiyatrosu Halkla İlişkiler ve Organizasyon Sorumluluğu, 2002 yılında aynı toplulukta oyuncu ve organizasyon sorumlusu olarak çalıştı. 2002 Kasım ayında MiM Sanat Merkezi’ni kurdu.Eğitmenliğinin yanı sıra yazarlık denemeleri de yaptı. Bulut Yayınları’ndan çıkan “Bir Çocuk… Bir Düş… Bir Oyun…” adlı 06-16 yaş grubu çocuklar ve yetişkinlerin oynayabileceği, yine onların gerçek dünyalarından yola çıkarak kaleme aldığı kitabı ilk denemesidir. Halen tiyatro eserleri  yazımını sürdürmektedir.Kurumda varolan tüm sanat dalları ile ilgili etkinliklerin koordinasyon-organizasyon ve halkla ilişkiler sorumluluğunu üstlenmektedir.